13 ve 14 Eylül hafta sonunu ailesiyle , arkadaşlarıyla geçirmek isteyenler Armoni Park Prestige Sinema salonlarına..

Armoni Park Prestige Sinema Salonlarındaki Muhteşem filk seyretme heyecanında bu hafta:

MUMYA:EJDER İMPARATORUNUN MEZARI +18

Büyücü Zi Yuan’ın (Michelle Yeoh) lanetine uğrayarak sonsuza kadar mezarında kalmaya mahkum edilen Çin’in zalim ruhlu Ejder İmparatoru ve 10.000 savaşçısı, binlerce yıldan beri Terracotta vadisindeki mezarlarında yatmaktadırlar. Ancak arkeolog- kaşif Rick O’Connell’ın (Brendan Fraser) oğlu Alex (Luke Ford), onu yanlışlıkla sonsuz uykusundan uyandırınca Ejder İmparatoru yeniden hayata döner. Bu durumda genç arkeoloğumuz, yaşayan ölülerle nasıl baş edileceğini daha iyi bilen ailesinin yardımına başvurmak zorunda kalır. Mumyalar ordusu yeniden hayata dönerken dünyaya hükmetme tutkuları daha da yoğunlaşmıştır. O’Connell ailesi, doğaüstü güçleriyle Uzakdoğu’yu silip süpüren Ejder İmparatoru ve ordusunu durdurmak için zorlu bir maceraya atılır.

seansler: 11:15 – 13:45 – 16:15 – 18:45 – 21:15

SİHİRLİ ORMAN

Etrafta kimseler yokken Cecebre ormanında çeşitli hayvanların, hatta ağaçların konuşmaları yankılanır. Ormanda bir gün bir bilim adamı tezi için köstebek Linda’yı yakalayınca işler değişir. Tüm orman Linda’yı kurtarmak için seferber olur.

seansler: 11:15 – 13:00 – 14:45 – 16:30 – 18:15 – 20:00 – 21:45

MÜNFERİT + 13

Kendi hayatı konusunda karar verme şansını büsbütün yitirmiş bireyin tarihsel sıkışmışlığı filmin temel duygusunu oluşturuyor. Deniz altında bir arabadan çıkarılan iki erkek cesedi ve yol ortasında ağır yaralı bulunup hastanede ölen iki çocuk cesedi olmak üzere dört ceset vardır. Şirin kasabada yaşayan onlarca genç kadına da tecavüz edilmiştir. Tecavüz edilen kadınlardan biri, Aylin öğretmen sorgulandıkça geçmişe dönülür ve cesetler arasındaki ilişkiler yavaş yavaş ortaya çıkar. Ancak ortaya asla çıkmaması gereken sırlar da vardır.

seansler: 11:30 – 13:30 – 15:30 – 17:30 – 19:30 – 21:30

ÜÇ HANEDAN – THREE KINGDOM +13

Üç Hanedan: Ejderin Dirilişi” destansı bir yapıt. Film Çin’in en mükemmel klasik dört romanından biri olan 600 yıllık yarı kurgu roman “Romance of the Three Kingdoms”dan uyarlandı. Han İmparatorluğu’nun çöküşünü takiben, yöresel diktatörler güçlerini artırıp üstünlük için birbirleriyle rekabete girdiler. Ülkenin kontrolünü ele geçirmek için yıllarca süregelen ihtilâf savaşlarından sonra, bu anarşi devrinden üç diktatör devlet muzaffer olarak çıktı ve fethettikleri topraklarda kendi sınırlarını belirleyip krallıklarını ilân ettiler.

seanslar: 11:30 – 14:00 – 16:30 – 19:00 – 21:30

ZİYARETÇİLER – STRANGERS +13
Liv Tyler, Scott Speedman, Alex Fisher gibi zengin kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken “Ziyaretçiler” uzun süredir karmaşık karakterler ve onların hikayeleri üzerinde çalışan Bryan Bertino’nun ilk yönetmenlik ve senaryo yazarlığı deneyimi. Kristen McKay ve James Hoyt için o gece James’in ailesinin gözlerden uzak yazlık evinde bir kutlama gecesi olacaktı. Bir dostlarının düğününden eve dönen mutlu çiftin plânları hiç de bekledikleri gibi gelişmedi. Sabahın dördünde kapı çalındı ve rahatsız edici bir ses sordu: Tamara orada mı? Maskeli yabancılar tarafından kuşatılan ve kaçabilecekleri çıkışlar dehşet veren terör alanlarına dönüşen bir çiftin gerilim dolu hikâyesi.

seanslar: 12:00 – 14:00 – 16:00 – 18:00 – 20:00 – 22:00

O..ÇOCUKLARI +7

Murat Saraçoğlu’nun yönettiği ve Demet Akbağ, Özgü Namal, Sarp Apak ile Altan Erkekli’nin oynadığı “O… Çocukları”, çocuk psikolojisi, egitim, töre, annelik duygusu ve kadın erkek ilişkileri, toplumsal deger yargıları ve baskı ortamının sorgulandıgı tartışmalara yol açacak bir film. Yıl 1981… Türkiye, askeri rejimin yönetimi altındadır. Hayat kadınlarının çocuklarına bakıcılık yapan emanetçi annenin, evinin ekseninde inanılmaz olaylar gelişecektir. Hayata dair tüm gerçeklerin ve duyguların iç içe örüldüğü bu evde yaşanacak dram ve trajik komik olaylar hafızalardan silinmeyecek.

seanslar: 11:30 – 14:00 – 16:30 – 19:00 -21:30

99 YTL – 99 FRANK +18
Frédéric Beigbeder’in Türkçe’de de yayınlanan çok satan romanından uyanlanan film, reklam endüstrisi üzerine, eleştirdiği dünyanın gizli oyunlarıyla silahlanmış, eğlenceli, nükteli, yaratıcı buluşlarla dolu, sivri bir yergi. O, Ross & Witchcraft reklam ajansının, kariyer basamaklarını hızla tırmanarak intiharın eşiğine varan kreatif direktörü. İsmi Octave Parango, dünyanın hakimi, sokaktaki adamın yarın ne satın alacağına karar veren kişi. Kokain çeken, korkunç zengin bir dahi. İki olay Octave’ın hayatını altüst edecektir: Ajansın en güzel kızı olan Sophie ile yaşadığı aşk ve reklâm filmi satmak için gittiği Madone şirketindeki bir toplantı. Yetenekli Octave, aklını oynatır ve bu büyük reklâm kampanyasını sabote ederek kendisini yaratmış olan sisteme isyan etmeye karar verir. Fakat kız arkadaşı hamiledir ve Octave, yeni yoğurt markası Madone’nin kampanyasını sabote etmeye karar vermiştir.

seanslar: 12:00 – 14:15 – 16:30 – 18:45 – 21:00


Reklamlar